Zabawy weselne


POCIĄG

Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które kładą ręce sąsiadowi na ramiona i ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki". Zespół muzyczny gra i śpiewa "Jedzie pociąg z daleka" i wszyscy "jadą". Zespół muzyczny co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, na jakiej stacji i w jakim kraju są goście. Jeśli dojechaliśmy do Francji, to tańczymy Kankana, gdy dojedziemy do Grecji , to tańczymy Zorbę, w Rosji Kazaczoka, w Hiszpanii ...... itd.

WALCZYK ZAPOZNAWCZY

Zerknij do działu Filmy video a wszystko stanie się jasne.

ZOO

Dwie rodziny siadają naprzeciw siebie. Wybierają się na wycieczkę do ZOO. Ale...... wszystkiego Wam nie powiemy. Wystarczy dodać, że śmiechu jest całe mnóstwo. Oczywiście zwycięska rodzina otrzyma cenne nagrody.

JA - ON ONA - test na zgodność

Młodzi otrzymują karteczki z napisami "JA" "ON" "ONA". Siadają na krzesłach odwróceni tyłem. Konferansjer zadaje pytania dotyczące przeszłości i przyszłości nowożeńców. Pytania mogą zostać przygotowane przez Świadków lub znajomych. Rónież Goście weselni mają mozliwość zadawania własnych pytań.

 

BALONIKI - ZABAWA DLA MŁODEJ PARY

Zespół przygotowuje baloniki, w których umieszczane są karteczki. Na karteczkach widnieją napisy typu "DO dzieci w nocy wstaję ja", "Kasę w domu trzymam ja", itp... Młodzi na zmiane przebijają baloniki i czytają zawartość karteczek.

CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA

Zabawa weselna w ramach zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie plecami na krzesłach. W tym czasie kapela przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry, lub po zakończeniu utworu, Nowożeńcy odwracają się do siebie. Jeżeli obydwoje obejrzą się w tę samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec, jeśli w przeciwną, to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.

TANIEC ZA DOBRĄ RADĘ

Zapewne znacie zabawę "Zbieranie na wózek". Otóż czasem, od błyskotek ważniejsze są dobre rady ze strony doświadczonych małżonków. Sympatyczna zabawa taneczna dla wszystkich gości.